X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه 15 مرداد 1389

موشک بالستیک ضد کشتیDF-21


تحلیلگران نظامی می گویند موشکهای جدید چینی تهدیدی جدید برای ناوهای هواپیمابر آمریکایی در جنوب شرق آسیا به شمار می آیند.
به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز،
کارشناسان می گویند این موشکها برای ضربه زدن و غرق کردن ناوهای هواپیمابر در یک حمله طراحی شده اند.
این موشک ها تا پایان سال برای آزمایش آماده می شوند و نزدیک نهصد مایل (1500 کیلومتر) برد دارند.
این موشکها به تنهایی برای تغییر در توازن قدرت در دریاها به زیان آمریکا کافی هستند. پاتریک کرونین از مرکز مطالعات امنیت جدید آمریکا معتقد است مساله به سال هزار و نهصد و نود و شش باز می گردد که آمریکا دو ناو هواپیمابر را برای تامین امنیت تایوان مستقر کرد.
چینی ها از همان زمان تلاش کردند به فناوری غیر قابل دسترسی دست یابند.
در دهه گذشته، چینی ها این موشکها را تولید کرده اند و تکامل داده اند.
نهایت اینکه آنها این موشک ها را امسال آزمایش می کنند که این امر بعد از مستقر شدن موشک ها، باعث تغییر در قواعد بازی و درک قدرت در منطقه خواهد شد.
متحدان آمریکا نیز به این باور می رسد که اگر قرار باشد در آینده خود را حفظ کنند، دیگر نمی توان فقط به نیروی دریایی آمریکا تکیه کرد. به باور وی اگر آمریکایی ها خود را آماده نکنند، به زودی چینی ها آنان را نادیده خواهند انگاشت؛
چینی ها از حضور ناو هواپیما بر جرج واشنگتن و رزمایش آن در منطقه و تمرین های نظامی آمریکا در دریای زرد در واکنش به حمله کره شمالی به یک کشتی کره جنوبی گله دارند.
در کنار فناوری پیشرفته موشکی، دانش فضایی و اینترنتی پیشرفته و دفاع پیشرفته هوایی، بیشتر مایلند کار دفاع از چین را با جدیت دنبال کنند و آمریکا را تا جزایر گوام و حتی تا هاوایی عقب برانند.
به گفته کرونین چینی ها روی ضعف اقتصادی آمریکایی ها در حال حاضر بسیار حساب باز می کنند و قدرت دریایی آمریکا یکی از ستون های اصلی دفاع آمریکا در دهه های آینده خواهد بود.

 

منبع:www.centralclubs.com

کد موسیقی برای وبلاگ