X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه 9 مهر 1389

شرکت دولتی "آنتانوف" اوکراین درخواستی از ایران برای خریداری قطعات لازم جهت ساخت 30 فروند هواپیمای آنتانوف-140 دریافت کرده است. این مطلب را پایگاه اینترنتی МинПром به نقل از "دمیتری کیوا" رئیس مجتمع "آنتانوف" که در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرده بود، گزارش می دهد.
کیوا در این خصوص می گوید: "ما اخیرا ملاقاتی در سطح بالا با مقامات ایرانی داشتیم و باید بگویم که ایران، در چارچوب همکاری مشترکی که در حال حاضر بین ایران و اوکراین وجود دارد، به طور رسمی برای خریداری قطعات، مواد و تجهیزات 30 فروند هواپیما درخواست داد".
به گفته وی، درحال حاضر در ایران 12 فروند هواپیمای آنتانوف-014 مونتاژ شده است که 10 فروند آن در دست بهره برداری است. کیوا همچنین تصریح کرد که علاوه بر این، ایران علاقمند به تولید انبوه هواپیمای آنتانوف-158 است و در حال حاضر قرارداد مربوطه را آماده می کند.
پیش از این "سرگی تیگیپکو" معاون نخست وزیر اوکراین، بر ظرفیت بالای همکاری اوکراین و ایران در زمینه هواپیماسازی تاکید کرده بود.
لازم به ذکر است که ایران هواپیمای آنتانوف-140 را تولید و از آن بهره برداری می کند و علاقمند به خریداری هواپیماهای آنتانوف-148 هست.

کد موسیقی برای وبلاگ