شنبه 20 آذر 1389

امیر حمید ارژنگی معاون ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به نسل جدید رادارهای پدافند که 3000 کیلومتر برد دارند، گفت: اقدامات زیر ساختی و مکان‌یابی این رادارها صورت گرفته است و مراحل پایانی آماده‌سازی این سامانه‌ها در حال انجام است و بزودی در مدار عملیاتی قرار خواهند گرفت.

ارژنگی در ادامه تصریح کرد: براساس مکان‌یابی و پلان عملیاتی، تعداد کافی از این سامانه در محل‌های عملیاتی مستقر خواهد شد و از نظر تعداد مشکلی نخواهیم داشت.

معاون ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) همچنین با اشاره به برد این سامانه‌ها اظهار داشت: علاوه بر برد 3000 کیلومتری، این رادارها از نظر سقف ارتفاع نیز متناسب با نیاز پدافند قابل تغییر است و هیچ مشکلی در خصوص سقف ارتفاعی این سامانه‌ها نداریم.

وی با بیان اینکه بیشترین تاثیر این سامانه، ردیابی اشیای پرنده در فاصله دور است، گفت: وقتی این رادارها با سامانه‌های دیگر تجمیع می‌شود، به راحتی می‌توانیم نقطه‌یابی کنیم.

ارژنگی در پایان تصریح کرد: با استفاده از این رادار می‌توانیم به عنوان مثال هر هواپیمایی که از آن سوی قطر و یا افغانستان پرواز خود را آغاز می‌کند، رصد کرده تا در صورتی‌که قصد انجام عملیات را در ایران داشته باشد، با آن مقابله کنیم.

کد موسیقی برای وبلاگ