سه‌شنبه 6 مهر 1389

پرواز اسکادران قایق پرنده باور 2

 

دریادار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه در گفتگو با خبرنگار دفاعی فارس، با اشاره به تحویل 3 اسکادران قایق پرنده "باور 2 " توسط وزارت دفاع به این نیرو، اظهار داشت: این قایق‌های پرنده با قابلیت‌ و سرعت بالا، امکان جابه‌جایی در دریای خراب را داشته و با توجه به قابلیت پروازی، امواج بلند دریایی تاثیری بر روی آن نخواهد داشت.
تنگسیری خاطرنشان کرد: این قایق‌های پرنده به دلیل سرعت بالا قابلیت جابه جایی در دریا در کمترین زمان را دارد.
وی با بیان اینکه ما جزو تعداد معدودی از کشورهای جهان هستیم که به دانش و قابلیت طراحی، ساخت و آموزش قایق‌های پرنده دست پیدا کردیم، گفت: البته در کشورهای خاورمیانه این قابلیت و توان تنها در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.
جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه قایق‌های پرنده باور2 علاوه بر سرعت بالا و جابه جایی سریع، توانایی حمل انواع سلاح‌های ساخت داخل را داراست، تصریح کرد: قایق‌های پرنده در آینده نزدیک به موشک و راکت تجهیز خواهند شد که این امر توان رزمی آنها را بالا خواهد برد.
تنگسیری به کارگیری این قایق‌ها را در ارتقای توان رزم نیروی دریایی سپاه بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: تولید قایق‌های پرنده، ساخت انواع سلاح‌ها، موشک و تجهیزات دیگر در نیروهای مسلح ثمره خون شهیدان 8 سال دفاع مقدس بوده و متخصصین ما همواره به دنبال طراحی و ساخت جدیدترین تجهیزات مدرن دفاعی هستند.

تحویل اسکادران قایق پرنده باور 2 به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط وزارت دفاع

 

 دیدن عکس های بیشتر:http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=8907060954

کد موسیقی برای وبلاگ